Советы мастера

Вибираємо електропилку. Пряме чи поперечне розташування двигуна?

Вибираємо електропилку. Пряме чи поперечне розташування двигуна?

Ланцюгові електропили - ідеальне рішення для власників заміських ділянок або тих, хто хоче виконувати обрізання або заготівлю дерева на зиму, без зайвих зусиль. Такі пристрої займають почесне місце серед інструментів для домашнього використання, тому виробники постійно розширюють їх вибір, і тим самим ускладнюють завдання покупцям. У зв'язку з цим, у цій статті ми допоможемо розібратися з питанням «яку вибрати електропилу, з поздовжнім або поперечним двигуном?».

Як ви вже зрозуміли, існує два типи розміщення мотора в електропилах: поздовжнє та поперечне. Визначити, який тип розташування на обраної вами моделі, можна неозброєним оком. Подумки проведіть пряму межу вздовж шини. Якщо електродвигун перебувати по довжині – це інструмент поздовжнього типу, якщо перпендикулярно – поперечного.
Ланцюгові пили з поперечним електродвигуном мають трохи зміщений центр тяжіння, у зв'язку з цим, при роботі, необхідно постійно підтримувати рівновагу. Найбільше даний агрегат підходить для роботи у вертикальних площинах (різ зверху вниз). Тому, якщо ви плануєте пиляти колоди, то сміливо вибирайте такий тип електропилки. З обрізанням дерев, дана пила, так само з легкістю впорається, але будьте готові до того, що двигун зачіпатиме гілки.

Основні переваги:

· Немає віддачі під час включення;

· Повна передача потужності на ланцюг (100%);

· Невелика вага;

· Збільшено динаміку ланцюга;

· Швидко набирає обертів;

· Висока швидкість та продуктивність роботи.


Апарати з поздовжнім розташуванням, мають компактніші габарити, вони відрізняються маневреністю і можливістю виконувати потрібні роботи під різними кутами. Такий агрегат ідеально підходить для виконання обрізки дерев та кущів у різних місцях.

Ще однією перевагою є ідеальний баланс. Центр ваги даного типу інструменту розташовується по центру. Тому, при роботі з пилкою, вас не буде «вести убік», а руки не будуть у напрузі. Такою пилкою можна виконувати різні маніпуляції, як у горизонтальній, так і у вертикальній площині. Як практика показала, вигляд таких пилок має більший вибір і доступність запчастин. Але варто врахувати й мінуси:

· Високий рівень ціни;

· Тяжка вага;

· Встановлено конічну зубчасту передачу, яка з'їдає частину потужності (КПД 85-90%);

Яка електропила надійніша і якісніша?

Конструкція з поперечним розташуванням має більш просте виконання, вона не укомплектована кутовим редуктором, який дозволяє повертати вісь обертання. Як показують відгуки досвідчених користувачів та просунутих майстрів, простий редуктор має більш надійні шестерні, що дозволяє значно збільшити термін служби агрегату.

Таким чином, варто зробити висновок, що електричні пили з поперечним мотором мають більший термін служби і менш схильні до поломок. Але, хочеться відзначити, що надійність інструменту також залежить від виробника. Не секрет, що дорога і високоякісна пилка, незважаючи на розміщення електромотора, буде набагато кращою за ту, яка виконана з дешевих матеріалів і запчастин. Як показує практика продажу та досвід обслуговування та ремонту електропил,

Насамкінець, хочеться відзначити, що при виборі електричної пили, орієнтуйтеся відповіддю на запитання: «Для чого саме я використовуватиму пилу?». Якщо вам необхідний інструмент для спилювання гілок на деревах під різними кутами, для частих робіт з розпилювання колод, зупиняйте свій вибір на компактній і прямолінійній пилці з поздовжнім розташуванням мотора. Але, якщо ви доглядаєте агрегат, для нечастого використання, то сміливо купуйте високопродуктивний інструмент із поперечним мотором.

Де придбати електричні ланцюгові пилки недорого?

Інтернет-магазин «Дом инструмента» представляє вашій увазі широкий вибір інвентарю для саду за найвигіднішими цінами. Телефонуйте за вказаними номерами телефону та досвідчені консультанти допоможуть визначитися з вибором. Робіть замовлення прямо зараз та отримуйте товар за найкращою ціною, з гарантією та доставкою по Україні.